Wasa Kredit

Rabatt på förmånlig, enkel och prisvärd billeasing. Du väljer bil – vi finansierar. Självklart ingår försäkring, upphandling, serviceavtal, administration och avyttring. Dessutom finns vi tillgängliga under hela leasingperioden, så att vi kan hjälpa till när det uppstår frågor.

För dig som är konsult och driver eget företag är billeasing ett enkelt och förmånligt sätt att skaffa bil utan att binda kapital. Ring eller e-posta och berätta vilken bil du är intresserad av så tar vi fram ett prisvärt leasingupplägg ­- med rabatt – till dig som är medlem i Srf konsulterna.

Läs mer om vår billeasing och leasingbilar: www.wasakredit.se/billeasing

Här är våra kontaktpersoner:

Huvudkontaktperson:
Martin Wallin, 040-664 28 82 martin.wallin@wasakredit.se

Kontaktpersoner Region Stockholm:
Petter Jancke, 08-635 37 86 petter.jancke@wasakredit.se
Mikael Gustafsson, 08-635 38 72 mikael.gustafsson@wasakredit.se
Carl-Magnus Nilsson, 08-635 38 66 carl-magnus.nilsson@wasakredit.se
Christian Hansen 08-635 38 86 christian.hansen@wasakredit.se

 

Kontaktperson Region Göteborg:
Jenny Aminoff, 031-771 98 89 jenny.aminoff@wasakredit.se
Martin Carlin, 031-771 98 91 martin.carlin@wasakredit.se
Johan Bromander, 031-771 98 96 johan.bromander@wasakredit.se

Kontaktperson Region Malmö:
Enrico Rigo, 040-664 28 81 enrico.rigo@wasakredit.se
Göran Kjellberg, 040- 664 28 83 goran.kjellberg@wasakredit.se